Rezultatele Concursului Național de creație literară “ARS NOVA” Ediția a XI-a, 2013

CONCURSUL NAŢIONAL DE CREAŢIE LITERARĂ

ARS NOVA

ediția a XI-a, 2013

cuprins in calendarul activităților extracurriculare ale MECTS

Secţiunea I: – cl. V – VI cu tema ” Jocurile și jucăriile mele

Poezie V-VI

NR.

CRT.

NUMELE SI PRENUMELE

SCOALA

ORASUL

PROFESORUL INDRUMATOR

PREMIUL

1

IGNAT MIRUNA

COLEGIUL NATIONAL “ROMAN VODA”

ROMAN, NEAMT

ALEXANDRU PAUL

PREMIUL I

2

MIHNEA DENISA-CLAUDIA

SCOALA GIMNAZIALA NR.1 “N. MANTU”

GALATI

CIOBANU GABRIELA

PREMIUL II

3

GEORGESCU ALINA-MIHAELA

COLEGIUL NATIONAL “GH. MUNTEANU-MURGOCI”

BRAILA

BERCARIU TATIANA

PREMIUL III

4

CONSTANTINESCU ANA-REBECA

COLEGIUL NATIONAL “MIRCEA CEL BATRAN”

RAMNICU VALCEA

CONSTANTINESCU MIHAELA

PREMIUL III

5

LICA MIRUNA FLORINA

LICEUL DE ARTE “HARICLEA DARCLEE”

BRAILA

PREMIUL III

6

DRAGHICI MIRELA

SCOALA GIMNAZIALA TURCOAIA

TURCOAIA-TULCEA

ION MARIANA

MENTIUNE

7

POSTA THEODORA

LICEUL TEORETIC “VLAD TEPES”

TIMISOARA

TUDORAN MEDEEA

MENTIUNE

PROZA V-VI

NR.

CRT.

NUMELE SI PRENUMELE

SCOALA

ORASUL

PROFESORUL INDRUMATOR

PREMIUL

1

VOICU STEFANIA

LICEUL TEORETIC “I.L.CARAGIALE”

MORENI, DAMBOVITA

DULEA MIHAELA

PREMIUL I

2

GEORGESCU ALINA MIHAELA

COLEGIUL NATIONAL “GH. MUNTEANU-MURGOCI”

BRAILA

BERCARIU TATIANA

PREMIUL II

3

CIOROIU DANIELA FLORENTA

SCOALA GIMNAZIALA STANCUTA

BRAILA

PRIOTEASA NICOLETA

PREMIUL II

4

MIHAESCU TIMEEA

SCOALA “T.VLADIMIRESCU”

DRAGASANI, VALCEA

SFETCU MIRELA

PREMIUL II

5

BOBOC COSMINA LAEXANDRA

LICEUL TEORETIC “C. 6ANGELESCU”

IANCA, BRAILA

CAZACU MIRELA

PREMIUL II

6

BOCANCEA MARIA CATALINA

COLEGIUL NATIONAL “ZINCA GOLESCU”

PITESTI, ARGES

OPRESCU CORINA

PREMIUL III

7

CORNEANU NICOLETA

SCOALA “ION CREANGA”

BRAILA

OLARU ANGELA

PREMIUL III

8

ENE DARIA

COLEGIUL NATIONAL “GH. MUNTEANU-MURGOCI”

BRAILA

BERCARIU TATIANA

PREMIUL III

9

DRAGOTA MARA ALESSANDRA

COLEGIUL NATIONAL “GH. MUNTEANU-MURGOCI”

BRAILA

COMAN ANA

PREMIUL III

10

VELEV ANA MARIA

COLEGIUL NATIONAL “AL.I.CUZA”

GALATI

CHIFU GEORGETA POMPILIA

PREMIUL III

11

ILE MARA

SCOALA NR.19 “AVRAM IANCU”

TIMISOARA

SCHINTEIE VALERICA

PREMIUL III

12

DEDIU REMUS VALENTIN

SCOALA GENERALA NR.5

VASLUI

OATU DANIELA

PREMIUL III

13

MAINEA IOANA

SCOALA “GHITA MOCANU”

ONESTI, BACAU

TUDORACHE GABRIELA

MENTIUNE

14

TANDALACHE MARINA

LICEUL TEORETIC “G.VALSAN”

FAUREI, BRAILA

PETCU DOINA

MENTIUNE

15

MACOVEI IOAN

SCOALA GENERALA NR. 19 “AVRAM IANCU”

TIMISOARA

SCHINTEIE VALERICA

MENTIUNE

16

PANTURU ELENA

SCOALA GI,MNAZIALA “FANUS NEAGU”

BRAILA

CIOCARLAN GEORGIANA

MENTIUNE

17

MISCOCI ANDREEA MIHAELA

SCOALA “T.VLADIMIRESCU”

DRAGASANI, VALCEA

POPESCU ELENA

MENTIUNE

18

SERBAN BIANCA

SCOALA “T.VLADIMIRESCU”

DRAGASANI, VALCEA

POPESCU ELENA

MENTIUNE

Secţiunea a II-a :- cl. VII – VIII cu tema “Întrebări, căutări, chemări…

POEZIE VII-VIII

NR.CRT.

NUMELE SI PRENUMELE ELEVULUI

SCOALA

ORASUL

PROFESOR INDRUMATOR

PREMIUL

1

ANGHEL IRINA

LICEUL DE ARTE “HARICLEA DARCLEE”

BRAILA

SIMPETRU VIRGINIA

PREMIUL I

2

TARUS SIMONA

LICEUL DE ARTE “HARICLEA DARCLEE”

BRAILA

BLANARU IULIANA

PREMIUL II

3

LASCU RAZVAN

COLEGIUL NATIONAL “GH. MUNTEANU-MURGOCI”

BRAILA

KITU DANIEL

PREMIUL II

4

PALADE CATALIN IULIAN

COLEGIUL NATIONAL “COSTACHE NEGRI”

GALATI

CIOMBANU CRISTINA

PREMIUL II

5

RADU ANA-MARIA

COLEGIUL NATIONAL “IENACHITA VACARESCU”

TARGOVISTE, DAMBOVITA

VREZGO ALINA

PREMIUL III

6

OLTEANU OANA

COLEGIUL NATIONAL “IENACHITA VACARESCU”

TARGOVISTE, DAMBOVITA

VREZGO ALINA

PREMIUL III

7

ANDRONIC SPERANTA CRISTINA

SCOALA GIMNAZIALA NR. 3

SUCEAVA

VINTILA ISABEL

MENTIUNE

8

TERENTE CRISTINA

SCOALA GIMNAZIALA “C.S.ALDEA”

BRAILA

VASILIU GABRIELA

MENTIUNE

9

SAVIN ROXANA

SCOALA GIMNAZIALA PLOPENI

SALCEA, SUCEAVA

ZETTEL NICOLETA

MENTIUNE

10

JERLAIANU TITI

SCOALA GIMNAZIALA CAZASU

BRAILA

BUTUC OANA IONICA

MENTIUNE

11

FERARU IOAN DAVID

PENITENCIARUL DE MINORI SI TINERI, TICHILESTI

BRAILA

MORARU CRISTINA ELENA

MENTIUNE SPECIALA-SUFERINTA

PROZA VII-VIII

NR.

CRT.

NUMELE SI PRENUMELE ELEVULUI

SCOALA

ORASUL/JUDETUL

PROFESORUL INDRUMATOR

PREMIUL

1

LAURA TABARA

COLEGIUL NATIONAL “MOISE NICOARA”

ARAD

OPRITA-SIMONCA DIANA

PREMIUL I

2

RADESCU ADA

SCOALA GIMNAZIALA NR.19 “AVRAM IANCU”

TIMISOARA

SCHINTEIE VALERICA

PREMIUL II

3

CHIBURTA BIANCA CATALINA

LICEUL PEDAGOGIC “D.P.PERPESSICIUS”

BRAILA

NOVAC ANICUTA

PREMIUL II

4

DRAGOMIR ALEXANDRA MIHAELA

LICEUL DE ARTE “HARICLEA DARCLEE”

BRAILA

BLANARU IULIANA

PREMIUL II

5

BUTNARU BOGDAN MARIAN

SCOALA GIMNAZIALA “MARESAL CONSTANTIN PREZAN”, DUMESTI

VASLUI

BUTNARU ANA-MARIA

PREMIUL III

6

GHERGHINESCU TEODORA

SC.CU CLS.I-VIII “T.VLADIMIRESCU”

DRAGASANI, VALCEA

SFETCU MIRELA

PREMIUL III

7

STANCIULESCU TEODORA

SC.CU CLS.I-VIII “T.VLADIMIRESCU”

DRAGASANI, VALCEA

POPESCU ELENA

PREMIUL III

8

TARUS SIMONA

LICEUL DE ARTE “HARICLEA DARCLEE”

BRAILA

BLANARU IULIANA

PREMIUL III

9

CIREASA ROXANA

SCOALA GIMNAZIALA “ION CREANGA”

BRAILA

OLARU ANGELA

PREMIUL III

10

IVANESCU ANCA

SC.CU CLS.I-VIII “T.VLADIMIRESCU”

DRAGASANI, VALCEA

SFETCU MIRELA

MENTIUNE

11

BUSUIOC ALEXANDRA

SCOALA GIMNAZIALA “FANUS NEAGU”

BRAILA

CIOCARLAN GEORGIANA

MENTIUNE

12

DULGHERU BOGDAN

SCOALA GIMNAZIALA “ION BANCILA”

BRAILA

TERPAN SILVIA

MENTIUNE

13

SATALA RALUCA ALEXANDRA

SCOALA GIMNAZIALA “FANUS NEAGU”

BRAILA

VASILE ROXANA

MENTIUNE

14

DAMIAN ELENA

SCOALA GIMNAZIALA “M.EMINESCU”

BRAILA

COMAN ANA

MENTIUNE

15

VASILIU ANA

SCOALA GIMNAZIALA “ION CREANGA”

TG.NEAMT, NEAMT

MIRON PARASCHIVA

MENTIUNE

16

BRAN MARIA ALEXANDRA

SCOALA GIMNAZIALA “ION CREANGA”

BRAILA

VLAD CARMEN VALENTINA

MENTIUNE

17

PIRVU MARA

SCOALA GIMNAZIALA “MIHAI VITEAZUL”

BRAILA

STROE DANIELA

MENTIUNE

18

CANDEA ADELA

SCOALA GIMNAZIALA “AVRAM IANCU”

TARNAVENI, MURES

FODOR DANIELA

MENTIUNE

19

RUS RAUL OCTAVIAN

SCOALA GIMNAZIALA “AVRAM IANCU”

TARNAVENI, MURES

FODOR DANIELA

MENTIUNE

Secţiunea a III-a: cl. IX – X, cu tema “Homo ludens

POEZIE IX-X

NR.CRT.

NUMELE SI PRENUMELE

SCOALA

ORASUL

PROFESORUL INDRUMATOR

PREMIUL

1

VISAN MARIA MARIETA

COLEGIUL NATIONAL “NICOLAE BALCESCU”

BRAILA

ZLAVOG ANA-MARIA

PREMIUL I

2

GHEORGHE MONICA

COLEGIUL NATIONAL “V. ALECSANDRI”

GALATI

GLODU CORNELIU

PREMIUL II

3

MIRON BIANCA ANDREEA

LICEUL PEDAGOGIC “MIHAI EMINESCU”

TG.MURES

MATEI-POP RALUCA

PREMIUL II

4

ILIES ION

LICEUL TEORETIC “SPIRU HARET”

MOINESTI, BACAU

CAZANEL ADRIANA

PREMIUL III

5

STRULEA DOINA

LICEUL TEORETIC “BORIS DANGA”

CRIULENI, REPUBLICA MOLDOVA

PORUBIN ECATERINA

PREMIUL III

6

STANCIU ADELIN

LICEUL TEORETIC “EMIL RACOVITA”

VASLUI

PALADE ELENA-MAGDALENA

MENTIUNE

7

BOTALCA CRISTINA MIHAELA

LICEUL TEORETIC “MIHAIL KOGALNICEANU”

SNOGOV, ILFOV

MURESANU CAMELIA

MENTIUNE

8

LUPARU ALEXANDRU

COLEGIUL TEHNIC “TRAIAN VUIA”

GALATI

MELINTE MIHAELA

MENTIUNE

9

CIOBOATA BIANCA ANDREEA

COLEGIUL TEHNIC “ARMAND CALINESCU”

PITESTI, ARGES

DIACONESCU ELIZA

MENTIUNE

10

DOBRE ALIS

LICEUL TEHNOLOGIC AGROMONTAN “ROMEO CONSTANTINESCU”

VALENII DE MINTE, PRAHOVA

VISOSCHI MARIA

MENTIUNE

PROZA IX-X

NR.

CRT.

NUMELE SI PRENUMELE

SCOALA

ORASUL

PROFESORUL INDRUMATOR

PREMIUL

1

IANCU ADELINA

COLEGIUL NATIONAL “B.P.HASDEU”

BUZAU

CAZACU LUMINITA CRISTINA

PREMIUL I

2

ANDRA ROMINA NICOLETA

COLEGIUL NATIONAL “MOISE NICOARA”

ARAD

SIMONCA-OPRITA DIANA

PREMIUL II

3

BURTOI ANDREEA GEORGIANA

COLEGIUL NATIONAL “GH. MUNTEANU-MURGOCI”

BRAILA

BERCARIU TATIANA

PREMIUL II

4

BUD LUMINITA DENISA

LICEUL PEDAGOGIC “MIRCEA SCARLAT”

ALEXANDRIA, TELEORMAN

TOPOLOGEANU IOANA

PREMIUL III

5

BOT MADALINA

COLEGIUL NATIONAL “V. ALECSANDRI”

GALATI

GOLDU CORNELIU

PREMIUL III

6

TUDORIU IOANA CODRUTA

LICEUL DE ARTE “HARICLEA DARCLEEA”

BRAILA

BLANARU IULIANA

PREMIUL III

7

PACURAR CRISTINA MARIA

COLEGIUL NATIONAL “DR. I. MESOTA”

BRASOV

IONESCU MARIANA

MENTIUNE

8

TURDA IONUT

COLEGIUL NATIONAL “MIHAI VITEAZU”

BUMBESTI, JIU

PISCANU CAMELIA

MENTIUNE

9

TIGANOIU CIPRIAN NICOLAE

COLEGIUL NATIONAL “GH. MUNTEANU-MURGOCI”

BRAILA

MENTIUNE

10

CAZACU DENISA CRISTINA

COLEGIUL NATIONAL “B.P.HASDEU”

BUZAU

CAZACU LUMINITA CRISTINA

MENTIUNE

11

PARVU ANDREEA RALUCA

LICEUL TEORETIC “NEAGOE BASARAB”

OLTENITA

COSTEA MAGDALENA

MENTIUNE

ESEU IX-X

Nr.

Crt.

NUMELE SI PRENUMELE

SCOALA

ORASUL

PROFESORUL INDRUMATOR

PREMIUL

2

GLIGOR DELIA

COLEGIUL NATIONAL “HOREA, CLOSCA SI CRISAN”

ALBA-IULIA

BUSUIOC CARMEN

PREMIUL I

3

LIBITA ANDREEA LIVIA

COLEGIUL NATIONAL DE ARTA “ION VIDU”

TIMISOARA

GYOVAI VIORICA

PREMIUL II

4

DUMITRESCU GABRIELA

COLEGIUL NATIONAL “BARBU STIRBEI”

CALARASI

MIHAI SIMONA

PREMIUL II

5

TUDORIU IOANA-CODRUTA

LICEUL DE ARTE “HARICLEA DARCLEE”

BRAILA

BLANARU IULIANA

PREMIUL II

6

STEFANESCU FLORENTINA

LICEUL DE ARTE “HARICLEA DARCLEE”

BRAILA

DASCALU GABRIELA

PREMIUL II

7

TRANCA MIHAELA ALISIA

LICEUL DE ARTE “HARICLEA DARCLEE”

BRAILA

DASCALU GABRIELA

PREMIUL III

8

DIMIAN ROXANA IULIANA

COLEGIUL NATIONAL “B.P.HASDEU”

BUZAU

CAZACU LUMINITA CRISTINA

PREMIUL III

9

SOFRONE FLORINA

LICEUL PEDAGOGIC “D.P.PERPESSICIUS”

BRAILA

NOVAC ANICUTA

PREMIUL III

10

MIRON MIRUNA IOANA

COLEGIUL NATIONAL “GH. MUNTEANU-MURGOCI”

BRAILA

KITU DANIEL

PREMIUL III

11

CACIULA JENY GEORGIANA

COLEGIUL NATIONAL “MIHAI VITEAZU”

SLOBOZIA, IALOMITA

STAN ALINA LOREDANA

MENTIUNE

12

ROBU SILVIA ANDREEA

COLEGIUL NATIONAL UNIREA

FOCSANI, VRANCEA

ZGABARDICI MARIA

MENTIUNE

13

IONESCU ANDA SABINA

COLEGIUL NATIONAL “ELENA CUZA”

CRAIOVA, DOLJ

CAPATINA IRINA

MENTIUNE

14

DILBEA DANIELA

LICEUL DE ARTE “HARICLEA DARCLEE”

BRAILA

DASCALU GABRIELA

MENTIUNE

15

PANDREA FLORINA

LICEUL TEORETIC “N.IORGA”

BRAILA

PANCU ZINA

MENTIUNE

Secţiunea a IV-a: – cl. XI – XII cu tema “Homo ludens /vs/ Homo faber “

POEZIE XI-XII

NR.CRT.

NUMELE SI PRENUMELE ELEVULUI

SCOALA

JUDETUL

PROFESORUL INDRUMATOR

PREMIUL

1

CIUCA LACRAMIOARA RALUCA

COLEGIUL NATIONAL GH. SINCAI

BUCURESTI

COSTACHE TATIANA

PREMIUL I

2

CODREANU ISABELLA ADELINA

COLEGIUL NATIONAL “GH. MUNTEANU-MURGOCI”

BRAILA

KITU DANIEL

PREMIUL II

3

DUMBRAVEANU MIHAELA

LICEUL TEORETIC “GHEOTGHE ASACHI”

UNGHENI, REPUBLICA MOLDOVA

PAPUSOI ZINAIDA

PREMIUL II

4

VOICULESCU BOGDAN

COLEGIUL NATIONAL “COSTACHE NEGRI”

GALATI

TOFAN ONORICA

PREMIUL II

5

LUPEANU MARIA MARTA

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV

CAMPULUNG-MUSCEL, ARGES

ARSU VERONICA

PREMIUL III

6

OLARU GEORGIANA

LICEUL DE ARTE “H.DARCLEE”

BRAILA

PERIANU MARIA

PREMIUL III

7

BONDOC ALEXANDRA

COLEGIUL NATIONAL UNIREA

TARGU-MURES

MOTORGA MARIA

PREMIUL III

8

GROSU IONELA MADALINA

COLEGIUL NATIONAL PETRU RARES

SUCEAVA

GHEORGHE CIRSTEAN

MENTIUNE

9

NEMES CAMELIA RALUCA

LICEUL Vocational “MIHAI EMINESCU

TARGU-MURES

MATEI-POP RALUCA

MENTIUNE

10

AXINTE TOFAN ALEXANDRU

COLEGIUL NATIONAL GH. SINCAI

BUCURESTI

ILIE EMILIA

MENTIUNE

11

BUZEA ELENA DANIELA

COLEGIUL NATIONAL “GH.MUNTEANU-MURGOCI”

BRAILA

KITU DANIEL

MENTIUNE

12

OLARU GEORGIANA-MIRELA

LICEUL DE ARTE “HARICLEA DARCLEE”

BRAILA

PERIANU MARIA MAGDALENA

MENTIUNE

13

CIURESCU (YERKAZAN) ANA-MARIA

LICEUL DE ARTE “HARICLEA DARCLEE”

BRAILA

BLANARU IULIANA

MENTIUNE

14

ZAHARIA GEANINA

LICEUL DE ARTE “HARICLEA DARCLEE”

BRAILA

BLANARU IULIANA

MENTIUNE

PROZA XI-XII

NR.CRT.

NUMELE SI PRENUMELE ELEVULUI

SCOALA

JUDETUL

PROFESORUL INDRUMATOR

PREMIUL

1

AGACHE ANCA TANIA

COLEGIUL NATIONAL “PETRU RARES”

PIATRA-NEAMT, NEAMT

NASOI ELENA

PREMIUL I

2

CANGE VERONICA

LICEUL PEDAGOGIC “D.P.PERPESSICIUS”

BRAILA

NOVAC MARIOARA

PREMIUL II

3

BORDEI MONICA

LICEUL DE ARTE “HARICLEA DARCLEE”

BRAILA

PERIANU MARIA MAGDALENA

PREMIUL III

4

ZAHARIA GEANINA

LICEUL DE ARTE “HARICLEA DARCLEE”

BRAILA

BLANARU IULIANA

MENTIUNE

5

RUSETU RALUCA

LICEUL TEORETIC “VLAD TEPES”

TIMISOARA

ADRIANA MURESAN

MENTIUNE

6

MOHARCEANU MARIANA

COLEGIUL NATIONAL “B.P.HASDEU”

BUZAU

CAZACU LUMINITA

MENTIUNE

ESEU XI-XII

NR.

CRT.

NUMELE SI PRENUMELE ELEVULUI

SCOALA

JUDETUL

PROFESORUL INDRUMATOR

PREMIUL

1

TURCU LOREDANA

COLEGIUL NATIONAL “GH.MUNTEANU-MURGOCI”

BRAILA

KITU DANIEL

PREMIUL I

2

ZAHARIA GEANINA

LICEUL DE ARTE “HARICLEA DARCLEE”

BRAILA

BLANARU IULIANA

PREMIUL II

3

GHEORGHE MIHAELA-SORINA

LICEUL DE ARTE “HARICLEA DARCLEE”

BRAILA

DASCALU GABRIELA

PREMIUL II

4

BURUEANA GEORGE GABRIEL

COLEGIUL NATIONAL “ALEXANDRU ODOBESCU”

PITESTI, ARGES

PETRICA MARIA

PREMIUL II

5

CONDRUT DIANA MADALINA

LICEUL PEDAGOGIC “D.P.PERPESSICIUS”

BRAILA

NOVAC MARIOARA

PREMIUL III

6

TACHE NICOLAE ANA MARIA

COLEGIUL NATIONAL “ALEXANDRU ODOBESCU”

PITESTI, ARGES

PETRICA MARIA

MENTIUNE

7

PETRICA LAVINIA IOANA

LICEUL TEORETIC “ION MIHALACHE”

TOPOLOVENI, ARGES

VLAICU ANCA

MENTIUNE

8

TRUFIN IOANA IRINA

COLEGIUL NATIONAL “EUDOXIU-HURMUZACHI”

RADAUTI, SUCEAVA

SEHLANEC ANGELA

MENTIUNE

9

VARLAN TEODORA

COLEGIUL NATIONAL “CUZA VODA”

HUSI

GHITA-ENACHE STELA

MENTIUNE

Trimite mesaj sau întrebare



Puteţi folosi formularul de mai jos sau trimite mesajul Dvs la adresa liceuldearta@yahoo.com


 

 

 

Poţi folosi aceste etichete HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>